GTA 5 Oyununda Bisiklet Sürmek

1997 yılında kuşbakışı kamera açısıyla bilgisayar oyunu meraklılarının ilgisini çeken ve esnek oynanışıyla kendine özgü bir tarz yaratan Grand Theft Auto, ek paket niteliğindeki oyunları ve seneler içinde çıkan devam oyunlarıyla popülerliğini halen sürdürüyor.

Kaliforniya ve özellikle Los Angeles’ın coğrafi ve mimari olarak hayli benzeri olan Los Santos’ta geçen oyun, şimdiye kadar oluşturulan en geniş GTA haritasıyla, dünyadaki çok sayıda izleyici için oldukça çekici. Sanal bir dünyada birbirleri ile mücadele edebileceği çevrimiçi bir sürüm olan GTA 5’de GT Bike V modu ile, bisikletimizi oyun denetleyicisi içine, Akıllı bisiklet ve Trainer eğitmenleri ile gerçek bisikletle pedal çevirebilmemize olanak sağlıyor.

GTA 5'de GT Bike V nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Epic Games'in son zamanlarda arttırılmış gerçeklik uygulamalarına, sanal gerçekliğe ve internete üstün görsellik sağlayan oyun motoru platformu üzerinden satın alınmış “GTA 5 Grand Thelf Auto V” paketi, GT Bike V modu ile, evin rahatlığındayken dünya ortamında bilgisayarınızı sanal bir bisiklet egzersizine dönüştürün. Sadece kurulu olan GTA 5'in, GT Bike V Modunu bilgisarınıza indirmeniz ve talimatları yürütmeniz isteniyor.

Aşağıda hazırlanmış video da nasıl yapılacağı anlatılmış.Evimizden ayrılmak zorunda kalmadan belirli platformları kullanmamıza izin veren Akıllı bisiklet ve Trainer eğitmenleri, ANT adlı bir iletişim protokolü ile pedal hareketini oyun platformlarına aktarımı gerçekleştiriliyor. GT Bike V madunu aktif ederek oyun içinde simülatörlere pedal hareketini aktarımı için, GT Bike V'in nasıl kullanılacağını da bilmek gerekiyor. 

Mod, ANT + FE-C uyumlu bir eğiticiden (Tacx, Wahoo, Elite, Bkool, Kinetic, Saris, vb.) ANT + kablosuz protokol sinyalini dinleyen bir kütüphaneye sahip. Arazinin eğimini ve oyundaki rüzgarı okuyarak tüm bu bilgileri akıllı antrenöre gönderiyor, böylece sürdüğünüz arazinin sertliğini yeniden üretmeniz için sizi pedal çevirmeye zorluyor. Mod, ilerlemenizi izlemek için periyodik ekran görüntülerinin eşlik ettiği Strava'ya veya bir FIT dosyasına kayıt edilmesini ve en sevilen spor egzersiz uygulamalarında paylaşılmasını da olanak veriyor.

Bu modun kısa bir süre önce Makinolo tarafından yürütülen simülatörler ve bisikletçi eğitim sistemleri için bir teklif olarak oluşturulduğunu ve tek oyuncu modu için dahil edildiğini belirtmek gerekiyor. Gerçek bisiklet sürerken klavyenizi kullanmak zor olduğu için mod, sizi Los Santos'un etrafında otomatik olarak yönlendiren bir kurs okuyucusuna sahip.

İlerleyen günlerde bu oyunun getirdiği yeni eklemeler, geliştirilmiş haliyle yeni oyuncular eklememize veya oyun içinde yönlendirme konsollarını bisiklet üzerinde Di2 tuşlarının aktif eden Kalifikasyon geliştirilmesine olanak sağlanarak oyuna yeni bir dokunuş getirebilir.


GT Bike V modunun bağlantısı: https://www.gta5-mods.com/scripts/gt-bike-v

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bisiklet Kamp ve Seyahat Önerileri

Kocaeli Yürüyüş Parkurları Artık Cebimizde

Olimpiyat Oyunlarında Türk Bisiklet Sporu